sobota, 24 stycznia 2015

Odbył się pierwszy wykład w ramach POZNAŃSKIEJ AKADEMII DYPLOMACJI

22 stycznia 2015 r. odbyło się pierwsze spotkanie w ramach Poznańskiej Akademii Dyplomacji - cyklu spotkań zorganizowanego przez KN Futurum Europae, w ramach którego na WPiA UAM z wykładami odwiedzać nas będą najwyższej rangi dyplomaci. 

Na otwarcie mieliśmy przyjemność spotkać się z Jego Ekscelencją Karsten'em Klepsvik'iem, Ambasadorem Królestwa Norwegii w Polsce, a w przeszłości m. in. sekretarzem ds. gospodarczych w Ambasadzie Norwegii w Manili (Filipiny) oraz zastępcą Szefa Misji w Waszyngtonie w latach 1995-1999.

W trakcie swojego wystąpienia J.E. opowiedział m. in. o swojej dotychczasowej karierze oraz najistotniejszych i najbardziej aktualnych problemach Norwegii, w tym kwestii zagospodarowania zasobów mineralno - surowcowych Arktyki. 

Po wykładzie rozpoczęła się dyskusja, w ramach której Pan Ambasador odpowiedział studentom na pytania dotyczące kwestii wymian studenckich do Norwegii, zagrożenia związanego z ewentualnym rozprzestrzenieniem się agresji rosyjskiej na kraje bałtyckie oraz możliwości przystąpienia Norwegii do Unii Europejskiej.

Następnie, w gronie członków KN Futurum Europae odbyło się spotkanie przy kawie, podczas którego mieliśmy możliwość przeprowadzenia mniej oficjalnych rozmów.

Na koniec swojej wizyty w Poznaniu, J.E. na zaproszenie Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza pana profesora Bronisława Marciniaka odbył wizytę w Collegium Minus.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć czwartkowej wizyty oraz zachęcamy do uczestnictwa w naszych następnych wykładach. Przypominamy też, że osoby, które wezmą udział w większości naszych spotkań otrzymają w czerwcu CERTYFIKAT UCZESTNICTWA W POZNAŃSKIEJ AKADEMII DYPLOMACJI. 


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza